حمایت ها و تسهیلات شرکت های دانش بنیان

پس از تصویب و ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان، به دستور رییس جمهور، کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های و موسسات دانش بنیان تشکیل و معاون علمی و فناوری رییس جمهور به عنوان رییس این کارگروه منصوب شد.

با توجه به رویکرد کارگروه برای واگذاری امور اجرایی به دستگاه های اجرایی و تخصصی و به منظور رعایت ملاحظات امنیتی و جلوگیری از افشای اطلاعات شرکت های همکار مرکز سمتا را به عنوان کارگزار ویژه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان تعیین گردید.

بر این اساس، کمیته ای مرکب از افراد متخصص و توانمند در مرکز سمتا تشکیل گردید که این کمیته وظیفه ارزیابی شرکت های دانش بنیان همکار را به عهده دارد.

چنانچه شرکت های مذکور مورد تایید این کارگزاری قرار گیرند جهت استفاده از تسهیلات و امتیازات ویژه شرکت های دانش بنیان به معاونت علمی و ریاست جمهوری معرفی می گردند.

شرکت های دانش بنیان می توانند لوح فشرده فرم های مربوط را از مرکز سمتا دریافت نموده و با مطالعه و بررسی محتویات آن، مستندات در خواستی را به دقت تکمیل و جهت ارزیابی و سیر مراحل تصویب به مرکز سمتا ارسال نمایند.

شرح حمایت

افراد فناور و محقق فعال در شرکت­های دانش­بنیان می توانند پس از احراز شرایط لازم به عنوان " دانش آموخته برتر فناور " دوره خدمتی خود را به صورت تمام وقت در همان شرکت طی نمایند.

روش استفاده از حمایت

به منظور حمایت از شرکت ­های دانش بنیان و تسهیل در احراز نخبگی افراد متخصص و فناور فعال در این شرکت­ ها، روش احراز نخبگی برای این افراد متفاوت از روش معمول در نظر گرفته شده است؛ لذا دانش آموختگان برتر فناور در شرکت بایستی نسبت به ثبت نام در بخش " شرکت دانش بنیان" سایت Soraya.bmn.ir اقدام نمایند تا اقدامات مربوط به بررسی احراز شرایط ایشان صورت پذیرد ( به منظور کسب اطلاعات بیشتر از شرایط دانش آموخته برتر فناور به بخش " تسهیلات و حمایت ها نظام وظیفه تخصصی " در سایت bmn.ir مراجعه گردد.) در صورت احراز شرایط، فرد به عنوان دانش آموخته برتر فناور به مرکز نخبگان معرفی شده و پس از این مرحله لازم است مراتب به اطلاع مرکز سمتا رسانده شود تا اقدامات مربوطه جهت گذراندن دوره خدمت نظام وظیفه در همان شرکت، مطابق دستور العمل " شرایط بکارگیری نخبه وظیفه در شرکت های فناور همکار" بعمل آید.

حمایت ها و تسهیلات شرکت های دانش بنیان به شرح زیر می باشد:

جهت اطلاعات بیشتر در مورد (حمایت ها و تسهیلات شرکت های دانش بنیان)  به قسمت دستورالعمل سایت مراجعه فرمایید.

برخورداری از تسهیلات مؤسسه مالی و اعتباری کوثر

ارائه تسهیلات خدمات بیمه ای کوثر